JAJA Architects

JAJA arbejder på tværs af skala og traditionelle fagområder skaber vi helhedsorienteret arkitektur, landskab og byudvikling. Vi stræber altid efter at gøre indgreb til en markant og samtidig naturlig del af omgivelserne, så der opstår sammenhæng mellem det vi skaber og stedets iboende kvaliteter. Vi er overbeviste om at indgreb rodfæstet i stedet skaber større oplevelser og giver mere værdi til projektet såvel som den omgivende samfund.

For henvendelser angående jobs, skriv til job@ja-ja.dk.
For henvendelser angående praktikplads, skriv til internship@ja-ja.dk.

Vi modtager mange henvendelser og er altid glade for nye ansøgninger, men vi har desværre ikke tid og mulighed for at besvare alle henvendelser personligt.

For inquiries about jobs, contact job@ja-ja.dk.
For inquiries about internships, contact internship@ja-ja.dk.

We are always happy to receive applications and inquiries, but unfortunately, we don’t have time to answer everyone in person.

JAJA Architects ApS
Heimdalsgade 35, 3. – baghuset
2200 København N
Danmark
Info@ja-ja.dk
+45 33 33 07 13

  Facebook
  Instagram
  Twitter

Ashika Camilla Gottlieb

Kommunikation, Arkitekt
ashika@ja-ja.dk

Emanuele Biscaro

Praktikant
emanuele@ja-ja.dk

Erlend Lindstad

Arkitekt MAA
erlend@ja-ja.dk

Giacomo Pizzo

Arkitekt
giacomo@ja-ja.dk

Gracie Grew

Praktikant
gracie@ja-ja.dk

Jakob Steen Christensen

Arkitekt, Partner
jakob@ja-ja.dk

Jan Yoshiyuki Tanaka

Arkitekt, Partner
jan@ja-ja.dk

John Lindegaard Christensen

Bygningskonstruktør MAK
john@ja-ja.dk

Jonathan Hansen

Arkitekt MAA
jonathan@ja-ja.dk

Julie Marie Madsen

Praktikant
julie@ja-ja.dk

Kathrin Susanna Gimmel

Arkitekt, Partner
kathrin@ja-ja.dk

Mette Greve

Landskabsarkitekt
mette@ja-ja.dk

Mona Ghanem

Arkitekt
mona@ja-ja.dk

Nam Nguyen

Bygningskonstruktør
nam@ja-ja.dk

Nui

Maskot, Sikkerhedsvagt, Underholdning

Pola Rebecca Koch

Arkitekt
pola@ja-ja.dk

Rie Celina Nielsen

Landskabsarkitekt MDL
rie@ja-ja.dk

Robert Martin

Arkitekt MAA
robert@ja-ja.dk

Sam De Boever

Arkitekt MAA
sam@ja-ja.dk

Sara Patriksson

Arkitekt MAA
sara@ja-ja.dk

Stephen Dietz-Hodgson

Arkitekt
stephen@ja-ja.dk

Thilde Bjørkskov

Arkitekt MAA
thilde@ja-ja.dk

Thuy Linh Nguyen

Praktikant
linh@ja-ja.dk

Whitney Moore

Praktikant
whitney@ja-ja.dk