JAJA Architects

JAJA arbejder på tværs af skala og traditionelle fagområder skaber vi helhedsorienteret arkitektur, landskab og byudvikling. Vi stræber altid efter at gøre indgreb til en markant og samtidig naturlig del af omgivelserne, så der opstår sammenhæng mellem det vi skaber og stedets iboende kvaliteter. Vi er overbeviste om at indgreb rodfæstet i stedet skaber større oplevelser og giver mere værdi til projektet såvel som den omgivende samfund.

Add text about sending portfolio to job or intern at ja-ja

JAJA Architects ApS
Heimdalsgade 32, 3. – baghuset
2200 København N
Danmark
Info@ja-ja.dk
+45 33 33 07 13

  Facebook
  Instagram
  Twitter

Anna Molodij

Praktikant
Poland
anna@ja-ja.dk

Annie Dermawan

Praktikant
Storbritannien
annie@ja-ja.dk

Ashika Camilla Gottlieb

Kommunikation, Arkitekt
Danmark
ashika@ja-ja.dk

Bruno Canales

Praktikant
Mexico
brunoc@ja-ja.dk

Bruno Malusa

Arkitekt
Brasilien, Italien
bruno@ja-ja.dk

Erlend Lindstad

Arkitekt
Norge
erlend@ja-ja.dk

Ervin Trombitas

Bygningskonstruktør
Ungarn, Rumænien
ervin@ja-ja.dk

Giacomo Pizzo

Arkitekt
Italien
giacomo@ja-ja.dk

Jakob Steen Christensen

Arkitekt, Partner
Danmark, Norge
jakob@ja-ja.dk

Jan Yoshiyuki Tanaka

Arkitekt, Partner
Danmark, Japan, Thailand
jan@ja-ja.dk

Jeppe Mortensen Stubberup

Praktikant
Danmark
jeppe@ja-ja.dk

John Lindegaard Christensen

Bygningskonstruktør
Danmark
john@ja-ja.dk

Jonathan Hansen

Bygningskonstruktør, Arkitekt
Danmark
jonathan@ja-ja.dk

Kathrin Susanna Gimmel

Arkitekt, Partner
Schweiz
kathrin@ja-ja.dk

Marcus Merit

Praktikant
Danmark
marcus@ja-ja.dk

Meggan Collins

Praktikant
Storbrittanien
meggan@ja-ja.dk

Mette Greve

Landskabsarkitekt
Danmark
mette@ja-ja.dk

Mona Ghanem

Arkitekt
Danmark, Yemen
mona@ja-ja.dk

Nam Nguyen

Bygningskonstruktør
Danmark
nam@ja-ja.dk

Natalia Gruszczynska

Praktikant
Poland
natalia@ja-ja.dk

Nui

Maskot, Sikkerhedsvagt, Underholdning
Danmark

Pawel Furmanowski

Praktikant
Poland
pawel@ja-ja.dk

Pola Rebecca Koch

Arkitekt
Tyskland
pola@ja-ja.dk

Rie Celina Nielsen

Landskabsarkitekt
Danmark
rie@ja-ja.dk

Robert Martin

Arkitekt
Australien
robert@ja-ja.dk

Sam De Boever

Arkitekt
Belgien
sam@ja-ja.dk

Sara Patriksson

Arkitekt
Sverige
robert@ja-ja.dk

Saskia Blake

Arkitekt
Storbritannien
saskia@ja-ja.dk

Sofie Hovgaard

Praktikant
Danmark
sofie@ja-ja.dk

Stephen Dietz-Hodgson

Arkitekt
Storbritannien
stephen@ja-ja.dk

Thilde Bjørkskov

Arkitekt
Danmark
thilde@ja-ja.dk